Wizyta uczniów z Zespołu Szkół w Tymbarku w Instytucie Bezpieczeństwa i Informatyki

4 kwietnia br. w Instytucie Bezpieczeństwa i Informatyki gościliśmy uczniów klasy pierwszej Zespołu Szkół im. Komisji Edukacji Narodowej w Tymbarku, dla których została przygotowana i przeprowadzona prelekcja na temat oferty Uniwersytetu Pedagogicznego, a w szczególności Instytutu oraz Centrum Symulacji i Doskonalenia Zarządzania Bezpieczeństwem „Pro Patria, Pro Civium”.

Zastępca Dyrektora Centrum – dr hab. Przemysław Wywiał, prof. UP przedstawił potencjał naukowo-dydaktyczny IBiI. Mgr Żaneta Zając omówiła działalność CSiDZB, a także zaprezentowała kilka przedmiotów potrzebnych do prowadzenia symulacji w ramach szkoleń i kursów z pierwszej pomocy przedmedycznej oraz Kwalifikowanej Pierwszej Pomocy (torba R1 oraz fantom Gaumard), natomiast mgr Dominika Trojanowska omówiła działalność Instytutu w kontekście realizowanych kierunków studiów oraz kształcenia w Szkole Doktorskiej.

Mamy nadzieję, że zaprezentowane treści w przyszłości zachęcą uczniów z ZS w Tymbarku do wizyty w CSiDZB oraz studiowania na Uniwersytecie Pedagogicznym.